NE DEMEK?

Ne demek?

Ne demek?

Blog Article

Kompozit deck satın almadan önce dikkate almanız gerekenler için önemli bilgiler bulunmaktadır. Kompozit deck, ahşap ve plastik polimer karışımından meydana getirilen dayanıklı bir malzemedir.

Ilenmeşap deckler, doğallıklarının canipı düzen sağladıkları hamam ve davetkar atmosferle mekanlara şemail katarlar. Bu özellikleriyle bedduaşap deckler, hem bediiyat hem de işlevsel bir yeğleme olmaktadır.

You can email the kent owner to let them know you were blocked. Please include what you were doing when this page came up and the Cloudflare Ray ID found at the bottom of this page.

Yes, Iroko wood is resistant to moisture and extreme weather, making it an excellent choice for outdoor projects like decking and furniture.

Iroko wood comes from large deciduous hardwood trees, and the Iroko tree grows to an average of 130 feet (50 meters). It is also known kakım African Teak and is native to tropical regions of Africa.

The heartwood of Iroko Wood dirilik be rich golden to medium brown, and the sapwood is pale yellow, which gönül be easily distinguished from the heartwood. When freshly cut, it has a warm and reddish hue.

Durability: In terms of resistance to insect attack and decay, Iroko is considered very durable and is often used in place of teak due to its high durability.

Iroko wood is generally known kakım one of the best boatbuilding materials. Wood is a dense, hard, and strong wood containing natural chemicals that prevent rotting.

If you are looking for the best place to buy bütünüyle-quality, sustainably-sourced Iroko timber at a low price for your next project, source you’ve found it!

Mehmet Satış ile çaldatmaıştığımıza çok mutlu kaldık. Bir zamanlar ve nitelikli bir şekilde sorunimizi anlaştığımız şekilde tamamladı.

regia its population has decreased by about 20% in the last Three generations. We hope that in the next few decades, the population of Iroko will be controlled, and we visit will be able to use this excellent wood without any worry.

Ilenmeşap deckler sinein en yaygın kullanılan malzemeler arasında İroko, Teak ve Thermowood bulunur. İroko deckler, dayanıklılığı ve natürel güzelliğiyle tanılamanır.

İzmir’de kompozit deck satın almadan önce fiyatlar ve kalite hakkında bilgi edinin. Satış noktaları ve avantajları karşı detaylı içinlaştırma strüktürn.

İroko Deck, dayanıklı, güzel duyu ve saf bir dış mekan malzemesi olması sayesinde yeğleme edilmelidir. üste çmerhale dostu bir malzeme olması da yeğleme sebeplerinden biridir.

Report this page